Cold Email Kampanyalarında Yüksek Yanıt Oranlarına Ulaşmanızı Sağlayacak En İyi 5 Cold Email Örneği

Cold Email pazarlamacılar arasında iyi sonuçlar elde etmek zor olduğu düşüncesiyle çekimserlikle karşılanmaktadır, bakalım gerçekten öyle mi?

Hayatta olduğu gibi, basit şeyleri yapmak karmaşık olabilir. Bu nedenle çoğu insan Cold Email’i tamamen yanlış bir şekilde gerçekleştirme eğilimindedir. Sonuç olarak, düşük açılma oranları ve çoğunlukla olumsuz sonuçlar elde ederler.

Ancak, her şeyin bu kadar kötü sonuçlanmayacağı da bir gerçektir. Cold Email iletişimi harika çalışabilir ve olumlu sonuçlar getirebilir.

Haydi başlayalım!

Cold Email Nedir?

Cold Email, sizi veya işletmenizi tanımayan potansiyel bir müşteriye e-posta göndermenizdir. Cold Email genellikle içeriği tanıtmak, bağlantı eklemek(networking) veya bir influencer ile ortaklık kurmaya çalışmak için kullanılır.

Etkili Soğuk E-posta Erişimi, Ilişki Kurma Etrafında Döner

Cold Email’in amacı alıcının ilgisini çekmek ve karşılıklı alıp vermeye dayalı bir ilişki kurmaktır. İster backlink oluşturmak, ister çeşitli sektörlerdeki web sitelerini tanıtmak veya potansiyel müşterilere istisnai bir fırsat sunmak isteyin, sizi başarıya götürecek olan ilişkidir. Kısa vadeli hedefler için bile olsa potansiyel müşterilerinizle bir bağ kurmaya çalıştığınızda, bu durum yazılarınızda kendini gösterecek ve size ilgi, empati ve güven (asla istismar edilmemesi gereken) kazandıracaktır.

Cold Email kampanyanızın başarısını nasıl belirleyebilirsiniz?

E-postalarınızın sadece okunduğunu değil, aynı zamanda yanıt da aldığını gözlemliyorsanız, bu başarılı bir kampanyaya işaret eder. Cold Email kampanyaları yürütürken dikkate alınması gereken birkaç temel metrik vardır. Bu metriklere aşina olmanız ve bunları kullanmanız, çabalarınızı aşamalı olarak optimize etmenize yardımcı olacak ve daha az işle daha fazlasını başarmanızı sağlayacaktır:

  • Teslim edilebilirlik (“açılma oranı” veya e-postaların açılıp açılmadığı)
  • Yanıt oranı (alınan yanıt sayısı)
  • Dönüşüm oranı (satışla sonuçlanan yanıt sayısı)”

E-posta yoluyla gerçekleştirilen soğuk iletişimin 6 ana türü vardır:

  1. Satış e-postaları
  2. Medya tanıtım e-postaları
  3. Ağ oluşturma amaçlı e-postalar
  4. Marka tanıtım e-postaları
  5. İçerik tanıtım e-postaları
  6. Bağlantı oluşturma e-postaları

Hepsi tek tek gözden geçirelim ve bazı örneklerle inceleyelim…

Comments are closed.
© Copyright INBOX.  | Terms of Use | Anti-Spam Policy